Sezon czas zacząć! Zapowiedź spotkania: Korona - Płomyk!

W najbliższą sobotę, o godzinie 17:30 Korona na własnym stadionie podejmie Płomyk Lutoryż. Będzie to spotkanie inauguracyjne dla drużyny z Dobrzechowa!

Ostatnie konfrontacje:

Bilans meczów z Płomykiem niestety nie jest pomyślny. W poprzednim sezonie Korona przegrała dwukrotnie z drużyną  z Lutoryża. W meczu rundy jesiennej uległa w meczu wyjazdowym 4-3. Bramki dla naszego zespołu zdobywali wtedy Mirosław Durek (x2) i Damian Wasilewski. O tamtym spotkaniu jak najszybciej chciał zapomnieć bramkarz Korony, który nie popisał się przy straconych bramkach. Jednak za przegraną odpowiedzialna jest cała drużyna, która także w rundzie wiosennej uległa Płomykowi. Tym razem aż 1-5. Wówczas jedynego gola strzelił Grzegorz Niemiec. O tak wysokim rozmiarze kary zdecydowała nieskuteczność w ataku. Trudno policzyć zmarnowane sytuacje.

Ostatnie mecze:

Dobrzechowianie ostanie spotkanie rozegrali w ramach spotkania treningowego z drużyną z ROTAR Węglówki, które zresztą pewnie wygrali (3-1). Wcześniej pokonali Wysoką Strzyżowską (2-4) w meczu wyjazdowym. Były to jednak spotkania czysto towarzyskie, mające na celu przygotowanie do sezonu.

Lutoryż rozpoczął już sezon. Zrobił to jednak bardzo nieporadnie, gdyż na własnym terenie uległ spadkowiczowi z Hermanowej (0-2). Nie posiadamy informacji odnośnie sparingów drużyny Płomyka.

Sytuacja kadrowa:

Sezon rozpoczniemy z 3 bramkarzami w kadrze. Rafał Czajka dołączył do Macieja Konsura i Michała Mroczki, z którymi stoczy rywalizację o bluzę z numerem 1. Do zespołu dołączył Edward Jurasz, który po roku przerwy wraca do gry w piłkę. Jego wzrost i dobra gra głową mogą przydać się w walce z wysokimi rywalami. Zza granicy powrócił Kamil Włodyka, który prawdopodobnie wróci do pierwszego składu po 6 miesiącach przerwy od piłki. Łukasz Piękoś obecnie przebywa za granicą zatem jego występ jest niemożliwy. Michał Macek pozostał w drużynie (wiek juniora, możliwość gry w juniorach starszych) i również będzie brany pod uwagę w wyborze składu. Do gry powrócił Maciej Kut i Piotr Kopeć, którzy w związku z studiami nie mogli zjawiać się na każdym spotkaniu w poprzednim sezonie (Kut nie rozegrał żadnego spotkania, zatem można mówić o wznowieniu przygody z piłką). Do składu dołączył Rafał Kępa, który będzie musiał pogodzić rolę sędziego i zawodnika. Witamy ponownie w zespole. Łukasz Dziepak niestety nie będzie dostępny przez najbliższe kilka spotkań z powodów osobistych. Dziękujemy Łukaszowi za poprzedni sezon i mnóstwo bramek i asyst które zanotował! Liczymy na szybki powrót! Paweł Zając obecnie jest także poza grą. Jeśli chodzi o napastników to Robert Klimek nadal będzie reprezentował barwy Korony. Przedłużone zostało wypożyczenie Michała Durka.

Podsumowanie:

Korona do sobotniego spotkania przystąpi w bojowych nastawieniach. Piłkarze Korony nie ukrywają, że ten sezon ma być tym, w którym awansują po raz pierwszy w historii klubu do A-klasy. Drużyna z Lutoryża może i słabo rozpoczęła sezon i nie posiada w składzie tylu zawodników co Korona jednak na boisku to prawdziwi "wojownicy". Mecz zatem zapowiada się bardzo pasjonująco!

Już teraz zapraszamy na spotkanie wszystkich kibiców! Mecz rozpocznie się o godzinie 17:30 w Sobotę(28.08) na stadionie w Dobrzechowie! Zapraszamy!