Podsumowanie kolejki - iskrazglobien.futbolowo.pl

Przedstawiamy podsumowanie kolejki 7. Autorem podsumowania jest administrator strony: www.iskrazglobien.futbolowo.pl.

Chcemy także serdecznie poinformować, że podsumowania, oraz zapowiedzi przedmeczowe będą od dnia dzisiejszego regularnie gościły na naszej stronie, dzięki porozumieniu z administracją strony Iskry! Zapraszamy!

W ten weekend wszystkie oczy zwrócone były na stadion w Nosówce, gdzie w gminnych derbach rywalizację stoczyły Novi i Płomyk. Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie i tak też było, choć na boisku dominowały kłótnie i nerwowe sytuacji, a wielkiej "piłki" brakowało. Emocje i zwroty akcji były jednak przednie. W kuriozalnej sytuacji prowadzenie zespołowi z Nosówki dał niezawodny Marcin Byjoś. Novi w pierwszych 45 minutach nie radziło sobie jednak zbyt dobrze i Lutoryżanie zdołali objąć prowadzenie. Po zmianie stron nerwówka była jeszcze większa. Znów do ataku ruszyli gospodarze i po dwóch trafieniach Adriana Rogali, było 3:2 dla nich. W samej końcówce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Daniel Czach i ten pojedynek zakończył się podziałem punktów. Oba zespoły odczuwały chyba lekki niedosyt, ale oba pozostają niepokonane.

Na taki rezultat liczyła Iskra, która wcześniej w dobrym stylu uporała się ze Startem Lubenia i mogła oczekiwać na wynik lokalnych derbów ze spokojem, a po nich cieszyć się z uzyskanego fotelu lidera.

Na rezultat z Nosówki z nadzieją czekali też w Dobrzechowie, ale tam nie do końca wykorzystali swoją szansę na podskoczenie w górę tabeli. Korona nadziała się na solidną defensywę zespołu z Grodziska. Co prawda miejscowi objęli prowadzenie, ale Sokołowi udało się doprowadzić do wyrównania. W drugiej połowie goście cofnęli się na własną połowę i skutecznie, aczkolwiek momentami bardzo szczęśliwie się bronili. Remis jest zatem małą niespodzianką.

Jeszcze większym zaskoczeniem są chyba rozmiary zwycięstwa Diamentu Pstrągowa. Osobiście nieznacznie większe szanse dawałem gospodarzom, czyli Grunwaldowi Rzeszów. Wygrana przyjezdnych nie jest jednak niespodzianką, ale wynik 0:6 już z pewnością tak, wszak spotkały się ekipy mające tyle samo punktów. Diament dzięki tej wygranej pozostał, a może nawet częściowo wrócił do gry, bo minimalnie zmniejszył straty do czołówki.

Emocji miało nie być w Kozłówku, gdzie zdecydowanym faworytem byli Czarni. Ekipa z Czudca potwierdziła jednak, że nie jest aktualnie w najwyższej formie i bardzo męczyła się z zamykającym tabelę Huraganem. Ostatecznie trafienie Andrzeja Jodłowskiego z 77 minuty dało trzy punkty.

Wyrównany mecz mieli obejrzeć kibice w Połomii i się nie zawiedli. Albatros nie wykorzystał swojej szansy, bo do przerwy prowadził 2:0, ale nie zdołał dowieźć tego wyniku do końca i po golu w 83 minucie autorstwa Michała Sikory, Grunwald doprowadził do wyrównania i zdobył czwarte oczko w debiutanckim sezonie.

NOVI Nosówka - PŁOMYK Lutoryż 3-3 (1-2) bramki: Rogala 2, Byjoś - Kocurek S., Wiśniewski, Czach

ISKRA Zgłobień - START Lubenia 5-0 (2-0) bramki: Sendecki 3, Ostrowski K., Mędrygał

KORONA Dobrzechów - SOKÓŁ Grodzisko 1-1 (1-1) bramki: Niemiec - Durek

GRUNWALD Rzeszów - DIAMENT Pstrągowa 0-6 (0-3) bramki: Pilch M., 2,Iwan, Gierlak W., Środoń M., Modlisz

GRUNWALD Połomia - ALBATROS Szufnarowa 2-2 (0-2) bramki: Sitek, Sikora - Zimny, Gazda

HURAGAN Kozłówek - CZARNI Czudec 2-3 (2-2) bramki: Kól B.,Kuta A. - Jodłowski 2, Kucharzyk