Derby na remis!

Korona zremisowała z Sokołem Grodzisko 1:1.

Nasz wczorajszy mecz zaczął się dosyć spokojnie, obie drużyny nie stwarzały jakichś sensownych sytuacji, ale gra poszczególnych zawodników Korony wyglądała raczej słabo. Około 20 minuty spotkania Mariusz Kępa minimalnie przestrzelił mimo tego, że wcześniej genialnie się zastawił i wypracował sobie sytuację. Około 30 minuty wpadła bramka na 1-0 dla Korony. Strzelcem bramki Grzegorz Niemiec, który otrzymał świetne podanie przez całe boisko. Przyjął piłkę na klatkę i w sytuacji 1-1 to on okazał się lepszy. 10 minut później było już 1-1. Dośrodkowanie z rzutu rożnego (którego być nie powinno, bo jako ostatni, piłkę dotykał zawodnik Grodziska) na bramkę zamienił Wojciech Cynarski. Pierwsza połowa skończyła się, doszło jednak do sprawdzenia uprawnień zawodników do gry. Sędziowie sobie absolutnie w tej sytuacji nie poradzili, jedna z drużyn zeszła do szatni, druga pozostała na boisku, wybuchło zamieszanie, które ostatecznie zakończyło się 10 minut później.

Po przerwie stało się to, czego Korona mogła się obawiać. Grodzisko "postawiło" autobus na własnej połowie. Skutecznie wybijali większość piłek z dala od własnego pola karnego. Około 60 minuty Grzegorz Niemiec uderzył w słupek, chwilę później doszło do zmian w obu ekipach, mecz dalej toczył się podobnie jak do tego czasu. Świetnej okazji na bramkę nie zamienił Łukasz Dziepak, który uderzył wprost w dobrze dysponowanego bramkarza gości. Korona niespodziewanie remisuje i oddala się od lidera, którym została drużyna Iskry.