Klimek daje zwycięstwo! Słaby mecz Korony.

Korona Dobrzechów wygrała z Diamentem Pstrągowa 0-1 i umocniła się na pozycji lidera. Jedyną bramkę strzelił w tym spotkaniu Robert Klimek, w 88 minucie spotkania, po dograniu Mariusza Kępy.

Skład:

Mi.Mroczka - Jurasz, Brud, Łukasiewicz, Włodyka - Wójcik(Niemiec 70'), Ma.Mroczka(M.Kępa 55'), Durek, Fortuna(R.Kępa 60') - Wasilewski(Mazur 75'), Klimek(Gugała 88')

Krótki opis:

Obiektywnie patrząc na to spotkanie można było stwierdzić kilka faktów, przede wszystkim, że Korona gra słabiej niż w meczach poprzednich, a Diament dopasował się poziomem - miernym poziomem. Dużo zagrań nie wychodziło. Szansę na danie prowadzenia Koronie zmarnował w 3 minucie spotkania Wasilewski, kiedy to nie udało mu się zagrać piłki obok bramkarza i oddać strzał na pustą bramkę. Później mecz był raczej bezpłciowy. Klika uderzeń Roberta Klimka nie miało prawa wpaść do bramki, Mroczka strzelał wysoko nad bramką. Diament próbował dojść do sytuacji jednak to im się po prostu nie udawało. Edward Jurasz mógł przypadkiem asystować jednemu z graczy Pstrągowej - dobrze asekurował go jeden z obrońców.

Druga połowa to przede wszystkim ruszenie do ataku Korony, przez pierwsze kilka minut było widać chęci, ciężko było jednak przedostać się w pole karne Diamentu. W 55 minucie na boisku pojawił się Mariusz Kępa i to on po części został bohaterem spotkania - 88 minucie dobrze wyszedł za linie obronę i przelobował bramkarza. Piłka zmierzała do bramki ale wybiłby ją obrońca gospodarzy. Robert Klimek wyskoczył wyżej i tylko dołożył głowę dając zwycięstwo drużynie Korony. Wcześniej świetną sytuację miał Mateusz Wójcik, który fenomenalne podanie Kamila Włodyki zamienił na uderzenie w poprzeczkę. Łukasiewicz świetnie grał ciałem, doganiając rywala, który wychodził sam na sam z młodym Mroczką. Niemiec który wszedł za Wójcika przestrzelił minimalnie nad poprzeczką po uderzeniu piłki głową. Marcin Brud kilkukrotnie wyjaśniał skutecznie zagrożenie. Korona zdobywa bardzo ważne 3 punkty i jest samodzielnym liderem B-klasy.

Kolejne spotkanie już za tydzień, rywalem będzie drużyna Czarnych Czudec! Zapraszamy kibiców już teraz!