Mecz o 6 punktów: Korona vs Czarni!

Niedziela, 11.10.2015r. Korona na własnym stadionie podejmie zespół Czarnych Czudec. Będzie to spotkanie lidera, z 3 drużyną Rzeszowskiej B-klasy. Czy piłkarze Mariusza Kępy zdołają pokonać rywala i uciec im w tabeli? Tego nie wiemy, ale zapraszamy wszystkich na mecz, a najpierw na krótką zapowiedź!

Sytuacja kadrowa:

Trener Kępa będzie miał do dyspozycji prawdopodobnie wszystkich zawodników, więc jeśli komuś nie wypadnie nic przed samym meczem, to poza kadrą meczową niestety znajdzie się aż 3(lub 4) zawodników. O składzie jednak zadecyduje trener i to jakim składem wyjdzie Korona będziecie musieli (mogli) zobaczyć sami!

Ostatnie mecze(statystyki):

KORONA: Od początku sezonu tylko jeden remis - z Grunwaldem Budziwój. Pokonani kolejno: Lutoryż, Szufnarowa, Grodzisko, Kozłówek i Pstrągowa. 16 punktów. 24 bramki strzelone i 6 straconych. Najlepszym strzelcem zespołu(jak i liderem klasyfikacji strzelców) jest Robert Klimek z 13 bramkami w 6 spotkaniach. Damian Wasilewski zdobył 7 bramek, Jurasz, Mazur, Durek i Fortuna dołożyli po jednej bramce. Najwięcej asyst w ekipie Korony ma świetny Mariusz Kępa, który w każdym meczu daje drużynie bardzo dużo jakości. Najwięcej rozegranych minut ma Robert Klimek - 524, za nim znajduje się Durek, Wójcik, Wasilewski i Włodyka. Wymienieni wyżej zawodnicy mają rozegrane powyżej 400 minut. Mroczka do tej granicy traci 3 minuty. Mazur przebywając na boisku zaledwie 85 minut zdobył jedną bramkę. Michał Mroczka i Rafał Czajka mają na koncie po jednym czystym koncie.

CZARNI: 13 punktów: 4 zwycięstwa, remis i porażka to bilans drużyny z Czudca. Strzelili oni dotychczas 21 bramek, stracili 7. Najwięcej zdobytych bramek ma na koncie Paluch(4), drugi jest Jodłowski(3). Milczek i Domino mają na koncie po 2 trafienia. Statystyki nie uwzględniają ostatniego meczu z Hermanową (3-3). Jak widzimy bramki rozkładają się na kilku zawodników, z czego można wywnioskować, że całą drużyna stanowi ogromne zagrożenie.

Mecze bezpośrednie:

W poprzednich 3 sezonach Korona rywalizowała z Czarnymi tylko 2 razy, w poprzednim sezonie. W pierwszym meczu padł wynik 2-2, kiedy to Korona straciła 2 bramkowe prowadzenie na własnym terenie i Czudec wrócił do domu z 1 punktem. Wówczas bramki strzelali Łukasz Dziepak(który obecnie nie gra z powodów osobistych) po asyście Wasilewskiego, a także Wasilewski po asyście Dziepaka. 2 bramki dla Czudca strzelił Jodłowski.

W rundzie rewanżowej Korona z szansami na awans walczyła o komplet punktów. Prowadzenie w tamtym spotkaniu w 9 minucie spotkania dał Maciej Mroczka po asyście Fortuny, jednak pasmo nie wykorzystanych sytuacji sprawiło, że Czudec odrobił przewagę gości i to w pięknym stylu strzelając aż 5 bramek.

Zapraszamy serdecznie na mecz, który rozpocznie się o godzinie 14:00 na stadionie w Dobrzechowie!